روغن موتور روغن تصفیه
خانه / روغن موتور / روغن موتور قیمت | بازار خرید و فروش انواع روغن مصرفی خودرو

روغن موتور قیمت | بازار خرید و فروش انواع روغن مصرفی خودرو

روغن موتور قیمت شامل قیمت روغن موتور ایرانول ، قیمت روغن موتور کاسترول قیمت روغن موتور بشکه ای روغن موتور اسپیدی قیمت روغن موتور توتال و elf و قیمت روغن موتور بهران پیشتاز ۲۰ ۵۰ در بازار اواع روغن مصرفی خودرو با قیمت روغن با نرخ درب کارخانه در بازرگانی روغن نیکان عرضه می شود.
روغن موتور قیمت مناسب را از فروشگاه های معتبر که عرضه کننده انواع روغن موتور ایرانی و خارجی می باشند می توان تهیه کرد. روغن موتور در ماشین نقش خون را در رگ های بدن انسان ایفا می نماید. همان طور که خون در بدن انسان در همه نقاط آن جریان دارد و باعث بهبود عملکرد بدن می شود، روغن موتور نیز یکی از اجزای اصلی خودروست که نقش آن در اتوموبیل لازم و ضروری است. دو وظیفه اصلی روغن موتور روانکاری و تمیزکاری اجزای خودروست که از این جهت انتخاب روغن مناسب از اهمیت خاصی برخوردار است. 

روغن موتور قیمت | بازار خرید و فروش انواع روغن مصرفی خودرو

قیمت روز انواع روغن موتور در بازار

قیمت روز انواع روغن موتور در بازارروغن موتور قیمت و روغن موتور از روغن های پایه و مواد افزودنی تشکیل شده است. مراحل تولید روغن موتور به صورت زیر است:

 • در پالایشگاه های نفت لوبکات از نفت خام
  تهیه می شود.
 • لوبکات ماده اولیه روغن موتور را تشکیل
  می دهد.
 • خارج نمودن مواد و ترکیبات بنزینی از
  لوبکات
 • جدا سازی موم و پارافین از روغن
 • تولید روغن پایه نفتی پس از انتقال به واحد فورفوراید

روغن موتور قیمت و روغن موتور با نام ها و مارک های مختلفی در بازار به فروش می رسد که هر یک مختص استفاده برای گروهی خاص از ماشین ها می باشد. از این رو لیست قیمت روغن موتور نرخ ثابتی ندارد و در آن مجموعه ای از عوامل تعیین کننده قیمت می باشند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • شرکت تولید کننده روغن 
 • کیفیت روغن تولیدی و مواد ترکیبی آن
 • میزان عرضه و تقاضای بازار 
 • نوع بسته بندی و حجم خرید
 • نرخ خرید مواد اولیه

از آن جا که روغن موتور نوعی ترکیبات نفتی است بنابراین در صورت افزایش قیمت نفت، روغن موتور نیز با افزایش روبه رو خواهد شد.

تولید کننده ممتاز روغن موتور در کشور

تولید کننده ممتاز روغن موتور در کشورروغن موتور قیمت و تولید روغن موتور خودرو توسط شرکت های تولید کننده ای صورت می گیرد که دارای مجوز و شماره ثبت مخصوص به خود می باشند. بدین گونه این شرکت ها می توانند به صورت مجاز به تولید روغن موتور باکیفیت ایرانی بپردازند. انواع مختلفی از روغن موتور توسط این واحد های تولیدی به بازار عرضه می شود که عبارتند از:

 • روغن پایه معدنی یا مینرال
 • روغن های تصفیه ای یا مونو گرید
 • روغن های مصنوعی یا سنتتیک
 • روغن های ترکیبی بر پایه مواد معدنی و
  مصنوعی یا اصطلاحا نیمه سنتتیک
 • روغن های پایه نسل جدید بر پایه بهینه
  سازی مواد معدنی

هر کدام از این روغن ها ترکیبات خاصی دارند و تمام انواع آن در واحد های صنعتی برای مصارف مختلف تولید می شوند. روغن موتور قیمت بر روی قوطی های حاوی روغن اطلاعاتی درج می شود که بیان کننده مشخصات آن روغن می باشد. روغن رایجی که در بیشتر خودرو های ایرانی استفاده می شود، نوع مینرال یا معدنی آن است که از فرآوری نفت خام تولید می شود.

مقایسه روغن موتور های بنزینی و دیزلی

مقایسه روغن موتور های بنزینی و دیزلی

روغن موتور بر پایه نوع خودرو به دو نوع تقسیم می شود. این انواع عبارتند از:

 • روغن موتور بنزینی
 • روغن موتور دیزلی

روغن موتور قیمت و روغن موتور دیزلی زمانی که ماشین های بنزینی به بازار نیامده بودند یا تعداد آنها بسیار کم بود بهترین نوع روغن برای ماشین های دیزلی بودند. این روغن ها ویسکوزیته یا گرانوی بیشتری دارند و در اصطلاح
عام، غلیظ تر می باشند.
اگر چه که ممکن است روغن موتور دیزلی در ماشین های بنزینی مورد استفاده قرار گیرد اما از نظر کارشناسان فنی خودرو استفاده از چنین روغن هایی عملا موجب آسیب رساندن به موتور اتوموبیل یا سایر اجزای آن می شوند. بنابراین برای هر خودرویی باید روغن موتور متناسب با آن تهیه و خریداری شود.
روغن موتور قیمت
در خودرو های بنزینی مبدل های کاتالیستی تعبیه شده است که مواد ضد سایش موجود در روغن های دیزلی مناسب کارکرد درست مبدل کاتالیستی روغن بنزینی نیست و آن را دچار مشکل می سازد. از طرف دیگر به دلیل گرانوی بالا در هنگام روشن بودن موتور در آن ایجاد حرارت بالا نموده و این خود عاملی برای کاهش زمان کارکرد روغن موتور خواهد بود.
روغن موتور قیمت
از دیگر تفاوت های موجود مقدار مواد افزودنی روغن موتور دیزلی و ترکیبات آن است که در مقایسه با نوع بنزینی آن ازمقدار بیشتری افزودنی برخوردار است.

بهترین برند های روغن موتور در بازار

بهترین برند های روغن موتور در بازار

روغن موتور قیمت برندینگ یا تجاری سازی، یکی از راز های موفقیت در هر کسب و کاری است که امروزه بیش از هر زمان دیگر در بازار های خرید و فروش تجاری مطرح است. مهمترین هدف هر فعالیت برندینگ پیش گرفتن از رقبای تجاری است.
روغن موتور قیمت با کیفیت تولید و رضایت خریدار از خرید خود مهمترین فاکتور موفقیت یک برند تجاری است. به طور کلی مهمترین رموز موفقیت برند های برتر را می توان این گونه بر شمرد:

 • نوآوری و خلاقیت در تولید 
 • تلاش برای ارتقاء
  محصول از جهت کیفیت ساخت و مصرف بهینه انرژی
 • رعایت استاندارد های ملی و بین المللی
 • رقابت با دیگر تولید کنندگان و برند ها
 • احترام به حقوق مشتری و مصرف کننده

روغن موتور قیمت و بهترین برندهای برتر روغن موتور نیز از قوانین ذکر شده تبعیت کرده و عرضه کننده روغن موتور اصل و با کیفیت به خریداران و مراجعه کنندگان خود در داخل کشور و بازار صادرات روغن موتور به دیگر کشور ها می باشند. بدین گونه این فعالین تجاری می توانند همواره موقعیت خود را در بازار تثبیت نموده و مشتریان خود را در بازار های داخلی یا خارجی از دست ندهند.

عمده فروشی انواع روغن موتور

عمده فروشی انواع روغن موتوربرخی واحد های عمده فروشی روغن موتور، شرکت های بازرگانی هستند که عرضه کننده روغن موتور به صورت بشکه ای می باشند. روغن های موجود در مراکز خرید عمده به اشکال و با برند های متنوعی به فروش می رسند که به این جهت در آنها اختلاف قیمت مشاهده می شود.
روغن موتور قیمت و بشکه های حاوی روغن موتور برای انتقال به ظروف کوچک تر مانند قوطی های روغن که به مصرف یک خودرو می رسند به فروش می رسند. بنابراین بخشی از کار واحد های بازرگانی و عمده فروشان عرضه چنین تولیداتی به واحد های کوچکتر می باشد.
روغن موتور قیمت عمده فروشان در مجموعه فروش خود انواع روغن موتور خارجی و داخلی را دارند و آماده همکاری برای خرید و فروش این روان کننده های صنعتی به واحد های کوچک تر می باشند. چندین نام تجاری داخلی و خارجی روغن موتور در بازار وجود دارد که هر کدام خریداران و مشتریان خود را دارد و برخی از آنها به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب معمولا از انواع دیگر فروش بیشتری دارند.

بزرگترین مرکز خرید و فروش روغن موتورهای ایرانی و خارجی

بزرگترین مرکز خرید و فروش روغن موتورهای ایرانی و خارجی

بر روی ظروف حاوی روغن ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی درج شده است که هر یک دارای مفهوم خاصی هستند. SAE  عددی است که نشان دهنده گرانوی روغن یا دانسیته آن می باشد.
سایر علائم نشان دهنده وضعیت استفاده از روغن در هوای سرد یا گرم می باشد که حداقل آن را با عدد مشخص کرده است.
عبارت مالتی گرید نیز که به انگلیسی نوشته شده است به معنای قابل استفاده بودن موتور در چهار فصل سال می باشد.
روغن موتور قیمت
در بزرگ ترین مراکز خرید و فروش روغن انواعی از تنوع در این مواد صنعتی و روان کننده مشاهده می شود که هر یک قیمت و کیفیت خاصی دارد. روغن های ایرانی ساخت شرکت های داخلی است که با توجه به نوع ماشین های تولید داخل طراحی و ساخته می شوند. روغن های خارجی نیز که دارای اسم مشخص می باشند از انواع دیگر این اقلام در بازار می باشند که مشتریان خاص خود را دارند.
روغن موتور قیمت و
خرید روغن موتور از این مراکز با دریافت اطلاعات مختلف در این حوزه صورت می گیرد. از این رو کسانی که به دنبال خرید روغن موتور با کیفیت هستند می توانند با کارشناسان فروش و افراد متخصص در این رشته مشورت نمایند تا بتوانند بهترین روغن موتور ارزان و قیمت مناسب را تهیه نمایند.

انواع روغن موتور ارزان

انواع روغن موتور ارزانهمان طور که بیان شد روغن موتور توسط شرکت های مختلفی تولید می شود که این روغن ها به طور کلی به دو نوع دیزلی و بنزینی تقسیم بندی می شوند.

در واقع با به کار گیری روغن مناسب و ارزان قیمت می توان عمر مفید ماشین را افزایش داد و با رعایت ساده برخی نکات از روغن موتور استفاده بهینه ای داشت. بعضی از این نکات عبارتند از:

 • خودداری از ترکیب چند روغن با یکدیگر
 • درجا کار کردن ماشین به مدت ۱۵ ثانیه بعد
  از روشن نمودن آن
 • تعویض فیلتر روغن همراه با زمان تعویض
  روغن
 • خودداری از اضافه کردن افزودنی ها
 • استفاده از روغن با تاریخ مصرف مجاز
 • عدم تعویض روغن مینرال با انواع سنتتیک
  یا نیمه سنتتیک

رعایت موارد ذکر شده ضمن افزایش طول عمر روغن خودرو باعث کارکرد بهتر خودرو نیز خواهد شد.

برترین مرکز عرضه روغن موتور های باکیفیت در کشور

برترین مرکز عرضه روغن موتور های باکیفیت در کشورعرضه روغن موتور با بهترین کیفیت در مراکز عرضه در نقاط مختلف و شهر های گوناگون صورت می گیرد. از آن جا که امروزه تعداد خودرو های ایرانی بسیار افزایش یافته است و حضور آنها را در همه جا می توان شاهد بود، بنابراین به همان میزان نیز نیاز به مراکز عرضه کننده و فروش آن وجود دارد.
روغن موتور قیمت برترین مراکز فروش روغن موتور دارای فضایی جهت تعویض روغن می باشند و از جهت کیفیت نزد خریداران مورد تایید هستند. این روغن ها دارای خصوصیات زیر می باشند که آنها را به بهترین نوع و با کیفیت ترین در بین انواع مشابه تبدیل نموده است:

 • کاهش میزان مصرف روغن در خودرو
 • غیر سمی بودن
 • افزایش عمر مفید قطعات خودرو
 • میزان تبخیر شوندگی کم
 • مقاوم در برابر عوامل شیمیایی مانند
  اکسید شدن
 • مقاوم در برابر تغییرات دما
 • بالا بودن دمای سوخت

خرید روغن موتور با دارا بودن شرایط فوق سبب خواهد شد تا از مزیت های آن که در بالا به آن اشاره شد، بهره برد.

سفارش روغن موتور اصل

سفارش روغن موتور اصل

روغن موتور اصل توسط شرکت هایی تولید می شود که از اعتبار خاصی برخوردار بوده و تولید کننده بهترین روغن خودرو می باشند.
بر روی ظروف حاوی روغن ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی درج شده است که هر یک دارای مفهوم خاصی هستند. SAE  عددی است که نشان دهنده گرانوی روغن یا دانسیته آن می باشد.

روغن موتور قیمت سایر علائم نشان دهنده وضعیت استفاده از روغن در هوای سرد یا گرم می باشد که حداقل آن را با عدد مشخص کرده است. 
عبارت مالتی گرید نیز که به انگلیسی نوشته شده است به معنای قابل استفاده بودن موتور در چهار فصل سال می باشد.
جهت سفارش خرید می توان از طریق خرید اینترنتی روغن موتور آن را به صورت غیر حضوری خریداری نمود. خرید آنلاین موجب صرفه جویی در وقت شده و از سفر های بی مورد درون شهری در شهر های بزرگ خواهد کاست. افزون بر این ها سایت های فروش آنلاین بهترین راهنمای خرید روغن موتور اصل می باشند.

شاخص‌های مهم در انتخاب روغن موتور

شاخص‌های مهم در انتخاب روغن موتورروغن موتور قیمت به کار گیری روغن موتور درجه یک باعث افزایش عمر مفید قطعات فلزی و پلاستیکی خودرو می شود و از این رو کلیه آلودگی ها و ذرات رسوب شده را از موتور ماشین جدا می سازد. روغن موتور های خوب دارای افزودنی های مناسب هستند که کارکرد بهینه آن را افزایش می دهند. بدین علت برای انتخاب روغن موتور باید دقت لازم را نمود و از خرید روغن های نامناسب با نوع خودرو خودداری نمود.

روغن موتور قیمت در روی قوطی های حاوی روغن اطلاعاتی درج شده است که نشان دهنده مشخصات آن می باشد با مطالعه این ویژگی ها می توان تا حد زیادی روغن مناسب را خریداری نمود. برخی از این مطالب مرتبط با موارد زیر می شوند:

 • میزان گرانوی یا ویسکوزیته روغن
 • دمای مناسب روغن در هوای سرد یا گرم
 • شرکت تولید کننده 
 • وزن
 • قیمت 
 • تاریخ تولید 

در هنگام خرید روغن موتور توجه به اطلاعات فوق می تواند کیفیت روغن موتور را تضمین نماید.

عوارض تأخیر در تعویض روغن موتور

عوارض تأخیر در تعویض روغن موتور

تعویض روغن موتور باید در زمان خاص خود
انجام شود. روغن موتور داخل اتوموبیل توسط پمپی منتقل می شود که در صورت عدم تعویض
روغن در زمان مناسب، روغن به علت لخته شدن نمی تواند به راحتی از پمپ عبور کند. به
این علت سبب ایجاد مشکلاتی در یاتاقان خودرو، تسمه و پیستون های و حتی شکستن برخی قطعات آن می شود.
روغن موتور هایی که در ایران تولید می شوند باید تا حد ۴۰۰۰ کیلومتر کارکرد تعویض شوند.
این امر عمر مفید قطعات خودرو را به طور موثری افزایش خواهد داد و از ایجاد صدمه
به ماشین جلوگیری می نماید.
روغن موتور قیمت
بنابراین طبق توصیه مکانیک های خودرو تعویض به هنگام روغن موتور سبب خواهد شد تا حتی ماشین هایی نیز که مدام در حال فعالیت هستند نیز کارکرد خوبی داشته باشند. 

مشاوره جهت خرید روغن موتور مرغوب

مشاوره جهت خرید روغن موتور مرغوببرای خرید روغن موتور مرغوب فروشندگان و تعمیر کاران اتوموبیل می توانند بهترین مشاوران جهت این امر باشند. این افراد با خودرو های تولید داخل آشنایی کامل دارند و زمان تعویض روغن آن را به خوبی می دانند.
روغن موتور قیمت به طور مثال اطلاعات مربوط به تعویض روغن موتور پراید که یکی از پر فروش ترین خودرو های داخلی است، توسط این فروشندگان به صاحبان پراید منتقل می شود تا با تعویض به هنگام روغن موتور بتوانند طول عمر قطعات و همچنین خودروی خود را افزایش دهند و با هزینه های کمتری از این ماشین استفاده نمایند.
روغن موتور قیمت روغن های دیزلی مناسب خودرو های دیزلی بوده و انواع بنزینی آن مناسب خودرو های بنزینی می باشند. طبق نظر کارشناسان استفاده از هر یک از این روغن ها به جای یکدیگر موجب آسیب دیدن خودرو و قطعات آن می شود. بدین سبب از این کار باید به طور جدی اجتناب شود.

 
[ جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید.].
تولیدی  بازرگانی نیکان اویلز
09129157603
آدرس تحویل کالا انبار یا باربری
ثابت
nikanOil

مطلب پیشنهادی

The price of bulk motor oil 10w40 20w50 sm sn sl

قیمت روغن موتور فله ای ۱۰w40 20w50 sm sn sl

قیمت روغن موتور فله ای و تولید انواع روغن موتور فله بنزینی و روغن موتور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیکان اویلز